PartyzanciAK » Jerzy Widejko

Jerzy Widejko


 J.WIDEJKO PRZEPRASZA MORAWĘ PODHALE24

PDFDrukujEmail

 

 http://podhale24.pl/images/header-logo-200.png

rozmaitości

Oświadczenie Jerzego Widejko (ogłoszenie płatne)

25.03.2016 13:25 / czytano: 66 / powrót

W związku z opublikowanym na portalu podhale24.pl artykułu autorstwa Sabiny Palki pt: "Gorszące sceny podczas nowotarskiej sesji. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej chce by odebrano "Jureczkowi" odznaczenia" przepraszam Tadeusza Morawę, pisarza i członka Polskiego Towarzystwa Historycznego za wypowiedź wskazującą. iż ojciec Pana Morawy miał należeć do Milicji Obywatelskiej w funkcji śledczego, co jest oczywistą nieprawdą. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tejże wypowiedzi i jej opublikowania.

Jerzy Widejko

 

 

CHCĄ WYRZUCIĆ NAS Z ŚZŻ AK BO NIE NALEŻELIŚMY DO PZPR

PDFDrukujEmail

 

 

Jerzy Widejko PROTOKULARNIE WYRZUCONY Z ZWIĄZKU AK W 1991R.

PDFDrukujEmail
P r o t o k ó ł
Z posiedzenie Związku Światowego Żołnierzy Armii Krajowej Oddział        w Nowym Targu w dniu 13.04.1991r.
Obecni:
1.Tadeusz Morawa - prezes
2.Eugieniusz Borowski –v-ce prezes 1
3.Władysław Sowa - prezes 2
4.Jan Marian Kacwin – sekretarz
5.Eugieniusz Frajdenberg -członek Zarządu –skarbnik
6.Stanisław Nycz     -         II-
7.Józef Kołodziej Zastępca Przewodniczącego Kom.Socj.
8.Władysław Zegardowicz       Członek Komisji Socjalnej
 
Na posiedzenie został zaproszony Dyr. Sz.Nr.11 L. Mendyka......
Józef Kołodziej i Władysław Sowa zwrócili uwagę, że na drukach z zaproszeniami  jest napis starej pieczątki/ bez słowa Światowy/. Powyższa uwaga zaniepokoiła Członków Zarządu, ponieważ inne osoby nie związane z Oddziałem N.T./Paszyński Jacek i „spółka”/ chcą pod szyldem, naszym wprowadzić na tę uroczystość zakładany przez nich żołnierzy Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy AK. Jest mocno podejrzanym, że  wyżej wymienieni maja kontakt z grupą  „Ogniowców”  z Zakopanego, która nie jest uznawana przez Zarząd Główny AK w  Warszawie. 
 
            WIĘCEJ ZAŁĄCZNIK JERZY WIDEJKO WYRZUCONY Z AK PDF

 

Jerzy Widejko - "Jureczek""Groszek" - porządkujemy historię

PDFDrukujEmail

 

To kawał fantasty. Wiedzieliśmy, że sprzyja ogniowcom- ale, że od początku należenia /1987/ do ŚZŻ AK inwigilował środowisko AK jest dla nas zaskakujące. Był sekretarzem POP PZPR i jak pisze przewodniczący Kacwin  w "Klimacie Politycznym"do ORMO i skrzętnie to ukrywał. Z punktu widzenia "władzy" teraz  rozumiem co miało na uwadze jego ciągłe odgrażanie się wszystkim dookoła. Życiorys Jureczka jest bardzo wątpliwy. Rok urodzenia 1933r. W 1939roku miał 6 lat. Sześciolatki idą teraz do szkoły, więc jak moja wnuczka mogła by brać udział w jakimkolwiek przedsięwzięciu militarnym... Druga wnuczka  ma 11lat. Jej sposób patrzenia na życie jest po prostu dzieciny i jest przepełniona jest obawami, ciekawością i lękiem. Wmawianie na siłę wszystkim wokół, że 11latek walczył w 1945r. z oddziałami komunistycznymi NKWD to czysta fikcja. Nie jest możliwe aby dziecko nawet wychowane przy pułku było zaprzysiężone do AK. Dziecko pułku to nie to samo co partyzant, czyli inaczej żołnierz -za jakiego Widejko się uważa. Sprawy poszły za daleko. Widejko coraz bardziej przedstawia siebie jako człowieka nie za bardzo znającego historię. Jeśli twierdzi, że on na Wileńszczyźnie tak jak Ogień na Podhalu walczył z komunistami -to nawet fanatyk Ognia musi się zastanowić nad tego bezsensem. Myślałem, że z ogniowcami jest Status Quo, które szanowaliśmy. Każdy niech wierzy w swoją prawdę, ale Widejko, Kostecki i Kania wznowili konflikt, który nabrzmiewa i prawdopodobnie przyczyni się do uporządkowania spraw. Szanujący się żołnierze AK nie pełnili funkcji sekretarza POP PZPR - jak Widejko sam podaje w Kwestionariuszu osobowym. Również Kania/prezes podający się za żołnierza, którym nigdy nie był/ w sądzie przyznał się, że jego dziadek należał do PZPR /jako dyrektor kopalni/ i nie widzi w tym nic złego. Kostecki urodzony w 1948r. to niezrównoważony gość podający się za  partyzanta AK o pseudo "Kos". Towarzysząca im pani Maria historyczka wie, że Ogień był partyzantem, ale o Kurasiu pierwszy raz słyszy. 

To nawet nie jest śmieszne, tylko szalenie niebezpieczne. Popierają ich osoby nie zdające sobie sprawy z ich mijających sie z prawdą  życiorysów. 

Demaskujemy. 

Tacy ludzie nie powinni nauczać historii.... 

 

 

 


Kanały RSS

© 2008 Partyzanci AK

Poprawny? XHTML i CSS.